УРОК
ТЕМА : „ РОЗВ”ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА
ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА ТА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ ”.
МЕТА :
-закріпити навики обчислення частини від числа ;
- навчитися знаходити число за його частиною ;
- формувати навики розв”язування задач на знаходження частини від числа та числа за його частиною ;
-розвивати логічне та критичне мислення учнів ;
-виховувати працьовитість , відповідальність.
ОБЛАДНАННЯ : картки для обчислення виділеної частини числа.
ТИП УРОКУ : комбінований урок .
ПЛАН.
1.Організаційний момент .
2. Перевірка д/з :
А) усне опитування - робота в групах :
І група – ставить питання ;
ІІ група – дає відповіді на питання ;
ІІІ група – рецензує , виправляє , доповнює відповіді .
Б ) ІV група (сильніші учні ) –індивідуальні завдання
№№672 , 673 ,674. ;
В ) перевірка правильності виконання д/з :
-виступи доповідачів від груп про виконання д/з групою ;
- взаємоперевірка керівниками груп ;
- аналіз перевірених задач.
Г) – розв”язування усних вправ за наочними картками
3.Повідомлення теми , мети та задач уроку.
4. Мотивація навчальної діяльності учнів на уроці:
Досить часто в практичному житті людям доводиться обчислювати частину від числа та знаходити число за його частиною . Наприклад:
При розподілі сімейного бюджету було вирішено , що на придбання ковзанів Андрійкові буде виділено 1/24 частину місячного доходу сім”ї , а на придбання нової куртки для Надійки- 3/242 частину місячного доходу сім”ї , Скільки будуть коштувати ковзани та нова куртка , якщо сімейних дохід становитиме в цей місяць- 2 400 грн.
5. Сприйняття матеріалу уроку :
2400: 24=100 (грн.) коштують ковзани
2400 : 24 ·3 = 300 (грн. ) – коштує куртка ;
6. Осмислення матеріалу уроку
Математичний диктант :
в-1 число- 36 .
Знайти частини від числа : 1/3;1/4 ; 3/4; 1/6 ; 2/9 ; 2/3 ; 11/18.
В-2 число - 64.
Знайти частини від числа : 1/2 ; 1/4 ; ¾ ;1/8 ; 3/8 ; 1/16 ; 3/32.
взаємоперевірка ; корекція допущених помилок
7.Поглиблення та закріплення знань учнів :
№ 678 .
І день - 2/13 відстані ;
ІІ день- 5/26 відстані ;
ІІІ день- 5/12 відстані
ІV - ? км
Разом -624 км.
Розв”язання
624:13·2=96 (км)-проплила яхта за І день
624:26· 5=120 (км0 – проплила яхта за ІІ день
624: 12·5 260 (км) –проплила яхта за ІІІ день
96+120+260=476 (км) – проплила яхта за три дні
624-456=148(км) –проплила яхта за ІV день
Відповідь : 148 км.
8.Математична фізхвилинка :
Наприклад: правильне твердження - руки вгору ; неправильне твердження - присідаємо.
1/3 від 60-20
2/5 від 20- 6
3/4від 100-75
1/8 від16- 2
3/5 від 50-60
7/10 від 50-45
9 . ІІ етап сприйняття матеріалу :
- Знаходження числа за його частиною :
Незнайко зібрав ягоди з 15 кущів суниці , що становить
5/9 всіх кущів , що збереглися в саду. Скільки кущів суниці росло у саду ?
15: 5·9=27 (кущ.) –росло в саду.
10. Осмислення матеріалу :
- навести власні приклади на знаходження числа за його частиною .
11. Закріплення
-№ 666 ( 4-6)– на дошці ,
-самостійна робота : № :666 ( 1-2 ),
один учень розв”язує на зворотній частині дошки ,
-самоперевірка шляхом звірки з поданим на дошці зразком
-робота в парах : № 668
12. Подача д/з
п.22 – повторити ;
І рівень-662 ,665, 664.
ІІ рівень- - 676, 683 , 682.
13. Підсумок уроку.
.